O nas

Przedszkole Publiczne Nr 8 im. Króla Maciusia I jest bezpieczne i bardzo przyjazne dzieciom. Usytuowane jest w piętrowym budynku dostosowanym do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkole jest zlokalizowane na osiedlu „Michałów” w miejscu oddalonym od ruchliwych ulic. Wszystkie pomieszczenia posiadają wyposażenie niezbędne do realizacji zadań statutowych: doskonała baza lokalowa, ekologiczny i sportowy charakter przedszkola, zintegrowany
i zaangażowany w swoją pracę zespół nauczycielek i personelu pomocniczego.

Placówka posiada duży ogród przedszkolny systematycznie zadrzewiany, w którym znajdują się dwa dobrze wyposażone place zabaw, dostosowane do wieku dzieci i spełniające wymogi bezpieczeństwa. Każda grupa wiekowa mieści się w osobnej, dużej,  dobrze wyposażonej sali zabaw i zajęć dla dzieci. Sale dydaktyczne zmieniają swój wygląd zgodnie z porą roku. Zawsze estetyczne, kuszące kolorami dające dzieciom spokój, są również wspaniałym miejscem do zabaw i nauki.

W chwili obecnej w naszym przedszkolu funkcjonuje 17 oddziałów:

• 5 w głównym budynku przedszkola przy ulicy Królowej Jadwigi 17 (grupy I, II, III, IV, V),
  • 5 w budynku przy ulicy Sobieskiego 12 (grupy VI, VII, VIII, IX, XIV),
  • 7 w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 (X, XI, XII, XIII, XV, XVI, XVII).

Czas pracy przedszkola dostosowany jest do potrzeb rodziców.
Przedszkole czynne jest od godz. 6.00 do godz. 17.00.

Placówka jest bliska dzieciom, rodzicom oraz pracownikom. Otwartość nauczycieli i rodziców, wspólne działanie, wzajemne zaufanie i ciągłe szukanie lepszych metod decyduje o sprzyjającym klimacie oraz osiągnięciach dzieci. Rozwój zainteresowań i zdolności dzieci zaowocowały licznymi sukcesami wychowanków w ogólnopolskich i miejskich prezentacjach i konkursach wokalnych, plastycznych, recytatorskich, turniejach wiedzy w Radomskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej oraz corocznych edycjach Olimpiady Sportowej dla Przedszkolaków.

Placówka nasza zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

Współpracują z nami:

• Młodzieżowy Dom Kultury im. H. Stadnickiej w Radomiu